Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕ Περάματος

Κοινοποιησέ το

Νικήτρια με 2-1 η ΑΕ Περάματος εναντίον της Αναγέννησης Μοσχάτου, στο τελευταίο παιχνίδι που ολοκλήρωσε την 15η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Α’ Ε.Π.Σ.Π.

Επιστροφή στις νίκες για την Ένωση, νίκη η οποία ανεβάζει την ψυχολογία της ομάδας εν’όψη και της δύσκολης συνέχειας που αναμένεται (θυμίζουμε οτι η ομάδα είναι και σε αναμονή της κλήρωσης για τους ημιτελικούς του Κυπέλλου Πειραιά).

Σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα, οι φιλοξενούμενοι με τον Φαμπιάνο κατάφεραν να προηγηθούν με ένα πολύ ωραίο διαγώνιο σουτ, κυριολεκτικά στην λήξη του πρώτου μέρους.

Η Ένωση μπήκε πολύ δυνατά στο 2ο ημίχρονο και κατάφερε μέσα σε πέντε λεπτά πρώτα να ισοφαρίσει με ωραίο τετ α τετ του Ταμπουράκη στο 60′, και στο 65′ να προηγηθεί με γκολ του πολύ καλού σήμερα Δημήτρη Ντέμα. Έτσι η ομάδα του Περάματος  θα ανέβει ξανά στην 5η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς, εκεί βρίσκεται και ο Μαύρος Αετός – Ολυμπιάδα, ενώ οι φιλοξενούμενοι θα παραμείνουν στην 12η θέση με 10 βαθμούς.

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ:  Δρίβας, Ζαχαρόγλου, Μπένα, Νάζαρης, Κουτσογιανννόπουλος, Τάγκας(45′ Φεύγας), Στάης(92′ Λεφάκης), Θεοδώρου(46′ Ιατρού), Ταμπουράκης, Αντωνίου, Ντέμα(89′ Μελάς Σ.).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ: Κοντογιαννάτος, Λάμπρου, Ρίζος, Τσικριλής, Τόττης Κ., Γιαλαμάς(63′ Καπούλας), Οικονομάκης, Ταχιράι, Φαμπιάνο, Βασίλι(78′ Λαδιάς), Τόττης Θ..