Ηττήθηκε η Ένωση Περάματος

Ήττα από το πρωτοπόρο Μοσχάτο γνώρισε η ΑΕ Περάματος

Σε ένα μεγάλου βαθμού δυσκολίας παιχνίδι, η Ένωση Περάματος ηττήθηκε 0-3 εντός έδρας από το πρωτοπόρο του 2ου ομίλου Μοσχάτο για την 12η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου της ΕΠΣΠ.

Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι και να προηγηθούν με 0-2 στο ημίχρονο. Να σημειωθεί πως το 2ο γκολ των φιλοξενουμένων ήρθε με εκτέλεση πέναλτι, η φάση του οποίου ξεκίνησε από καθαρή θέση οφσάιντ.

Στο 2ο ημίχρονο η Ένωση με την είσοδό της, έδειξε να αντιδράει και δημιούργησε φάσεις, με μεγαλύτερη το χαμένο τετ α τετ του Λαθούρη μετά από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, δίχως όμως να μπορέσει να αλλάξει την εικόνα του ματς. Αντιθέτως δέχθηκε και τρίτο γκολ λίγο πριν το φινάλε του παιχνιδιού.

Με αυτήν την ήττα η Ένωση έπεσε στην 4η θέση της βαθμολογίας, σε αντίθεση με το Μοσχάτο που βρίσκεται μόνο πρώτο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 2ου Ομίλου.

Και τα 3 γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Σταμάτης Σαπαλίδης, φτάνοντας έτσι τα 14 τέρματα σε 12 αγώνες.

Πολύ κακή η διαιτησία του κ.Κακρίδη και των βοηθών του, με πολλά λάθος σφυρίγματα και κυρίως την επίμαχη φάση του 2ου γκολ, που ουσιαστικά τελείωσε τις όποιες ελπίδες των κιτρινόμαυρων για ανατροπή.

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: Δρίβας, Ζαχαρόγλου (85′ Ντέμας), Μικρούλης, Μελάς (78′ Φεύγας), Κουτσογιαννόπουλος, Νάζαρης, Στάης, Τάνκας (62′ Αναγνωστάκης), Ταμπουράκης, Αντωνίου, Λαθούρης

ΜΟΣΧΑΤΟ: Αθανασόπουλος, Σταύρου, Ξενιτόπουλος, Πέττας, Στεφανής, Σιδηρόπουλος (87′ Μπόλης), Νιζάμης (63′ Δριμούσης), Χατζάκης (58′ Μουρελάτος), Σαπαλίδης, Σπανός, Στουπης